Villa Vetrichina (12 - 14 pers.)
Det er ikke muligt at booke ferieboligen i den ønskede periode. Prøv at ændre tidspunktet i kalenderen.
Meget unik og personligt indrettet villa
Meget fredeligt beliggende i en egeskov
Gåafstand til middelalderby med restauranter
Det er ikke muligt at booke ferieboligen i den ønskede periode. Prøv at ændre tidspunktet i kalenderen.
| Pr. uge | Max. antal pers. |
Afrejse- rengøring |
|---|---|---|
| Villa Vetrichina (12 - 14 pers.) | 14 | 2.280,00 |
| 06.01. - 02.05. 25.09. - 20.12. |
02.05. - 01.06. 22.08. - 25.09. |
01.06. - 22.08. |
|---|---|---|
| 50.409,00 | 61.022,00 | 79.601,00 |
Velkomstmiddag på ankomstaftenen, 2 timers daglig rengøring (undt søndag), internet (er både inden- og udenfor), udendørs lys, vand, håndklæder (skift om onsdagen) og sengelinned. Poolhåndklæder med skifte hver 2. dag.
Affaldssortering er en vigtig del i Italien, ligesom det er i Danmark. Har I spørgsmål til, hvordan affaldet skal sorteres så kontakt ejerne.
Swimmingpoolen er åben i perioden maj - oktober.
Afrejserengøring: 300 euro (kontant).
Depositum: 1000 euro (tilbagebetales ved afrejse).
Aircondition efter forbrug 0,80 euro pr. kwt (ved normalt forbrug ligger det på 300 - 400 euro pr. uge). Er til rådighed i alle rum.
Babyseng: Gratis på forespørgsel. Der er 3 stk. til rådighed.
Højstol til børn: Gratis på forespørgsel. Der er 3 stk. til rådighed.
Opvarmning af pool: ca. 450 euro pr. dag (maj, juni og september) ca. 350 euro pr. dag (juli og august), skal bestilles inden ankomst og til minimum 5 dage.
Opvarmning efter forbrug: 8 euro pr. m3 (benyttes kun i de kolde måneder.)
Yoga, massage, morgenmad, middage, kokkeskole, ost og vinsmagning er tilgængeligt efter ønske.
Eksempel på middag 200 euro + omkostninger til råvarer (lavere pris, hvis der bestilles flere middage)
Eksempel på kokkeskole 125 euro pr. person (finder sted i villaen)
Morgenmad pr. dag 150 euro + omkostninger til råvarer.
Ekstra rengøring: 25 euro pr. time (på forespørgsel).
Ekstra skift af sengetøj: 25 euro pr. person.
Ekstra skift af håndklæder: 20 euro pr. person.
Kæledyr er tilladt: 100 euro (på forespørgsel).
Ladestation til elbiler findes ca. 5 km fra villaen.
Der tilkommer en turistskat, som er et mindre beløb, der skal betales direkte på landstedet ved ankomsten. Turistskatten er 1 euro pr. person pr. overnatning.
CIN IT052027B4LOMDH5XE