Et charmerende agriturismo, der producerer vin og koldpresset ekstrajomfru olivenolie - i nærheden af Todi. Stedet består af 3 hyggelige lejligheder med egne terrasser. Masser af natur.
Bo i en af lejligheder eller værelserne på denne herregård tæt ved Perugia i Umbrien. Her er en historisk atmosfære i smukke grønne omgivelser med masser at give sig til i ferien. Mange af lejlighederne har aircondition, men se under de enkelte for at være sikker på om der er I den I booker.
Hyggelig umbrisk landsted med 5 ferielejligheder, smukt beliggenhed og perfekt til familier med børn. Mange aktiviteter for hele familien både på landstedet og i nærområdet. Meget hjælpsom vært af landstedet.
I Umbriens grønne hjerte ligger Tenuta Poggiovalle med 20 lejligheder i forskellig størrelse, 2 pool, tennisbane, fodboldbane og masser af spændende aktiviteter på stedet
Borgo Colognola er et større feriested, hvor vi hos Local Living har udvalgt 3 villaer med egne terrasser. Feriestedet er placeret i skønne Umbrien, hvor de nøjsomt og med respekt for stedet lange historie har renoveret smukt. Samtidig finder I også egen produktion af vin og olivenolie, og opdrættelse af speciel race af grise.
Agriturismo med en dejlig atmosfære i Umbrien. Her finder I 7 lejligheder i forskellige størrelser (2 - 7 personer), I får her gode lejligheder samt både børnepool og en større swimmingpool, så der er plads til hele familien. Ikke mindst er beliggenheden ideel, hvis I vil på sightseeing i Toscana og Umbrien.